Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

E RËNDË në Itali/ Shembet ura 90 metër e lartë në Genova, dyshohet për viktima (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Itali. Mësohet se një urë 90 metra e lartë është shembur në Genova (Xhenova), shkruan newsbomb.al.

Mediat italiane raportojnë se si pasojë e rrëzimit të urës është bllokuar autostrada. Paraprakisht dyshohet për viktima, por ende nuk ka informacione të detajuara. 

Ndërsa ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet në rrënoja.  

E njohur si ura e Morandit u ndërtua në vitet 1960 dhe ndodhet midis provincave të Sampierdarena dhe Cornigliano, në perëndim të qendrës së Genova-s. Ajo është mbi një kilometër e gjatë dhe 90 metra e lartë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img