Hapësire reklamuese

Bota

E rëndë në Itali, 17-vjeçari godet tre herë me thikë mësuesen e gjimanzit

Shkruar nga Newsbomb
E rëndë në Itali, 17-vjeçari godet tre herë me

Një nxënës 17-vjeçar mëngjesin e sotëm, 5 shkurt ka qëlluar me mjet prerës thikë mësuesen e tij në hyrje të gjimnazit ku studionte.

17-vjeçari i cili më pas u tha se vuante nga probleme të shëndetit mendor goditi 3 herë me thikë në shpinë mësuesen e tij në shkollën e mesme në Varese, pranë Milanos.

Mësuesja e cila mbeti e plagosur u dërgua menjëherë në spital dhe fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Sulmii ndodhur në hyrje të insitucionit është parë nga dy kolegë të mësueses, të cilët kanë qenë ata që kanë lajmëruar menjëherë policinë si dhe ambulancën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese