Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

E RËNDË në Gjirokastër/ Po punonte në një shtyllë të tensionit të lartë, elektriçisti ndërron jetë pasi bie në kontakt me rrymën elektrike(EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotem në Gjirokastër, ku një elektriçist ka ndërruar jetë pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Ngjarja ka ndodhur në orën 17:15 në fshatin Nepravishtë, ku elektriçisti Karafil Pupe, 56 vjeç po punonte në një shtyllë të tensionit të lartë.

“Rreth orës 17:15, jemi njoftuar se në fshatin Nepravishtë, shtetasi K. P., rreth 55 vjeç, banues në Nepravishtë (Punonjës i OSHEE)është gjetur i pajetë. Ky shtetas ka qënë duke punuar në një shtyllë tensioni në fshatin Nepravishtë dhe ka rënë në kontakt me rrymën elektrike ku si pasojë ka humbur jetën. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Më shumë

spot_img
spot_img