Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E rëndë në Fier, plagoset me thikë 35-vjeçari, policia arreston autorin (EMRI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 35-vjeçar ka përfunduar në gjendje të rëndë në spital pasi është plagosur me thikë nga shtetasi Bujar Gurguri.

Sipas njofitmit të policisë mësohet se Gurguri pas një konflikti për motive të dobëta plagosi me thikë shtetasin A.K, dhe menjëherë u largua nga vendi i ngjarjes.

35-vjeçari u dërgua në spitalin e Fierit aty ku po merr ndihmën e duhur mjekësore.

Ndërkohë, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” shtetasin B. G., 39 vjeç, banues në Baltëz, Fier.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Fier/Plagosi me mjet të mprehtë (thikë) një shtetas, Policia identifikon dhe kap autorin.

Pas njoftimit të marë mbrëmjen e djeshme se në fshatin Baltëz, Fier, është plagosur me mjet të mprehtë (thikë) shtetasi A. K., 35 vjeç, është ngtitur grupi hetimor dhe pas një pune intensive u bë i mundur identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar, shtetasit B. G., i cili pas një konflikti për motive të dobëta plagosi me thikë 35-vjeçarin dhe u largua nga vendngjarja.

Shtetasi A. K., ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” shtetasin B. G., 39 vjeç, banues në Baltëz, Fier.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img