Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

E rëndë në Fier, kanos me armë kushëririn, përfundon në pranga (EMRI- DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanos me armë zjarri kushuririn e tij, arrestohet në flagrancë nga policia fieraku.

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, bëjnë me dije se arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ardit (Eduart) Ruko, 43 vjeç, banues në Strum, Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Strum, për motive të dobëta, dyshohet se ka kanosur me armë zjarri pistoletë shtetasin G.R, 41 vjeç, banues në Strum.

U sekuesstruan në cilësinë e provës materiale 2 gëzhoja arme zjarri pistoletë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img