Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

E rëndë në Divjakë, rrihet aktivistja e PD-së, pretendon se shefi i Komisariatit i ka thyer dorën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Divjakë, ku është dhunuar Elsa Bita, aktiviste e PD-së.

Bita pretendon se është dhunuar nga shefi i Komisariatit të Policisë Divjak, Altin Shehu.

albsig

“S’po bëja asgjë. Thjesht po filmoja. Isha drejtëpërdrejtë dhe po bënim miting brenda në lokal. Njoftuan policinë. Erdhi shefi dhe më goditi vetë  Më mori telefonin, më tërhiqte me forcë,” tha ajo.

Dyshohet se shkak i konfliktit është bërë pasi Bita ka bërë një video live në rrjetin social Facebook të saj, ku ka qenë duke filmuar një takim elektoral në një ambjent në Divjak.

Nga policia ende nuk ka një njoftim zyrtar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img