Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

E rëndë në Bulqizë, humb jetën minatori te fabrika e përpunimit të kromit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Bulqizë. Paraprakisht mësohet se një 65-vjeçar me inicialet M.K., ka humbur jetën në rrethana të paqarta.

Ai punonte te fabrika e pasurimit të kromit, ndërsa mësohet se aksidenti ka ndodhur te vendi ku shkarkohet rëra, e cila del nga përpunimi i kromit na fabrikë. Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë ambulanca dhe policia, e cila po punon për të zbardhur shkakun e ngjarjes së rëndë.

Bulqizë/ Informacion paraprak:

Me datë 09.12.2021, rreth orës 13.30, në vendin e quajtur fabrika e pasurimit të kromit Bulqizë, ka gjetur vdekjen shtetasi M. K , 65 vjeç, banues në Bulqizë. Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të kësaj ngjarjeje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img