Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

E rëndë, mori dozën e AstraZeneca, 60-vjeçari në Greqi përfundon në spital në gjendje të rëndë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një 60-vjeçar, pasi është vaksinuar me AstraZeneca ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë.

“Magdasnews.gr”, raporton se 60-vjeçari pësoi mpiksje gjaku vetëm pak minuta pasi mori vaksinën Astrazeneca kundër koronaviruist.

60-vjeçari u transferua me helikopter në spitalin Thriasio të Athinës ku dhe vazhdon të trajtohet në reanimacion.

Mjekët dhe spitali nuk kanë pranuar se gjendja e tij shëndetësore kishte lidhje me vaksinën.

Kujtojmë që më herët në Greqi një 64-vjeçare humbi jetën 30 minuta pasi vaksinimit me Astrazeneca. Këto raste po hetohen nëse kanë lidhje me vaksinën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img