Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E rëndë/ Kufoma lihet për 2 orë në korridorin e spitalit mes njerëzve të tjerë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një kufomë është lënë prej 2 orësh në korridorin e spitalit.

Ngjarja ka ndodhur në Spitalin e Përgjithshëm të Ferizajt, ndërsa rasti është denoncuar nga një qytetar në Facebook përmes një videoje e cila po bën xhiron në rrjet.

Në lidhje me çështje ka reaguar dhe drejtori i spitalit i cili thotë se sipas protokollit personat që humbin jetën duhet të qëndrojnë dy orë në spital para se ti dorëzohen familjarëve.

 “Në objektin ku jemi duke operuar e kemi të huazuar nga QKMF për arsye se Emergjenca jonë është shndërruar në repart ku është duke u trajtuar Covid-19. Andaj në këtë objekt jemi përkohësisht dhe rasti në fjalë është që pacienti ka ardhur pa shenja jete dhe përkundër reanimacionit nga ana e ekipës kujdestare nuk është kthyer në jetë. Çdo vdekje është protokoll që ne i mbajmë dy orë, dhe më pas ju dorëzohet familjarëve për procedurat e varrimit. Vendin ku ju e shihni nuk është adekuat, mirëpo për momentin është e vetmja zgjidhje”, tha Jeton Zeqiri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img