Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

E RËNDË/ Kamerat kapin momentin kur infermieri abuzon seksualisht me 69-vjeçaren e sëmurë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d1bdeca0b07d5a13de03ac6546fd5668

Një punonjës i shtëpisë së kujdesit për të moshuar u kap në kamera duke abuzuar seksualisht me 69-vjeçare.

Ngjarja e rëndë u zbulua pasi familja e të moshuarës instaloi një aparat fotografik të fshehur në dhomën e saj.

Dylan Birkett, 21 vjeç, u kap duke kryer sulmin e ndyrë ndaj gruas 69-vjeçare në Shtëpinë e Pleqve St George në Barrow, Cumbria.

Viktima e tij, i cili nuk mund të identifikohet për arsye ligjore, po bëhej gati të kalonte Ditën e Krishtlindjes me familjen e saj kur ai e abuzoi atë në dhomën e saj të gjumit.

Prokurorët thanë se gruaja vuan nga mungesa e komunikimit, që do të thotë se ajo lufton për të komunikuar.

Ajo ishte zhvendosur në shtëpinë e kujdesit në korrik 2019, por, nga nëntori i atij viti, familja e saj tha se ajo filloi të shfaqte shqetësime gjatë vizitave të tyre.

I shqetësuar me ndryshimin në sjelljen e saj, burri i saj instaloi një aparat fotografik të fshehur në dhomën e saj të gjumit për t’u përpjekur të kuptonte se çfarë po ndodhte dhe çfarë i shkaktonte shqetësim gruas së tij.

Në një deklaratë për viktimën, burri i gruas tha: “Ditën e Krishtlindjes ajo kishte qenë në shtëpi me ne, por ishte shumë e mërzitur gjatë gjithë ditës. Unë e çova përsëri në Shën Gjergjit dhe qëndrova derisa ajo të flinte. Kur mora aparatin në shtëpi dhe pashë pamjet, u tmerrova absolutisht kur zbulova se Dylan Birkett kishte abuzuar fizikisht dhe seksualisht me të ndërsa punonte si kujdestar në shtëpi”.

Pamjet e kapura nga kamera e fshehtë treguan Birkett dhe një kujdestare femër që ndihmonin gruan të vishej.

Por, pasi gruaja u largua, Birkett e uli gruan në tryezën e saj të veshjes dhe filloi të lante flokët. Disa herë mënyra e tij dukej e ashpër dhe e panevojshme dhe ai dukej se e godiste me flokët e furçës.

Ndërsa gruaja u ngrit Birkett i shtrëngoi gjoksin mbi rrobat e saj, shkruajnë mediat e huaja.

Ai më pas e çoi atë në banjën en-suite. Pamjet tregojnë se ajo shfaqet disa sekonda më vonë, por Birkett e çoi përsëri, u thanë anëtarëve të jurisë.

Burri i gruas thirri shtëpinë e kujdesit dhe menaxheri i detyrës u thirr dhe policia u informua të nesërmen.

burri.jpg

Birkett u arrestua në Boxing Day dhe pranoi se ai e kishte prekur gruan, por tha se po kontrollonte nëse ajo ishte veshur siç duhet.

Gruaja u dërgua në Bridgeëay Center ku ajo iu nënshtrua ekzaminimeve mjeko-ligjore shqetësuese.

Dylan Birkett, nga Bay Vieë Grove, Barroë, u deklarua fajtor për akuzat e sulmit seksual dhe shkaktimit të një personi të përfshihej në aktivitet seksual në shtator.

Gjykata e dënoi atë me dy vite burg. Pas dhënies së dënimit burri i të moshuarës tha se ngjarja e ka tronditur familjen e tyre.

“Aspekti më i keq për t’u marrë me të është se ajo mendoi se familja e dinte se çfarë po ndodhte dhe që ne nuk na interesonte. Pavarësisht çmendurisë së saj, gruaja ime është ende e traumatizuar nga kalvari i saj dhe ende ka kthim prapa dhe fillon të qajë. Familja jonë është shkatërruar plotësisht nga ky krim i paimagjinueshëm. Është e paimagjinueshme që kjo mund të ndodhë pikërisht në vendin që supozohej se do të kujdesej për të dhe për ta mbajtur të sigurt. Ne kurrë nuk do të jemi në gjendje të falim ose të harrojmë dhimbjen dhe degradimin që ai i ka dhënë asaj”,- tha ai.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img