Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

E rëndë/ I vdes foshnja gjatë lindjes, arrestohet mjeku shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në spitalin e Gjilanit ku një foshnjë ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes.

Sipas mediave kosovare foshnja ka humbur jetën rreth orës 19:00 të ditës së premte dhe menjëherë është bërë e mundur nga policia arrestimi i mjekut i cili asistoi gjatë lindjes.

Nga informacionet paraprake mësohet se gjendja shëndetësore e nënës fatmirësisht është e mirë, teksa ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarje.

Më shumë

spot_img
spot_img