Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

E RËNDË/ Humbin jetën 3 elektricistë në Greqi, mes tyre edhe një shqiptar, po ndërronin një shtyllë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tragjedi ndodhi pak kohë më parë në Gymnos Evia  në komunën e Eretria, ku sipas informacionit të parë të paktën katër anëtarë të ekuipazhit të Aktora u goditën nga rryma elektrike ndërsa ndërronin një shtyllë të PPC.

Të tre punonjësit kanë vdekur, ndërsa njëri nga kolegët e tij është plagosur. Ambulancat e EKAB dhe një automjet i Brigadës së Zjarrfikësve të Chalkida po nxitojnë për në vendin e ngjarjes. Njëri nga tre punëtorët u gjet i vdekur në kolonë.

Sipas informacionit të deritanishëm, dy të vdekurit janë grekë dhe kolegu i tyre i tretë me origjinë shqiptare që jetonte në një fshat aty pranë nga ajo që ndodhi në tragjedi. Aksidenti ndodhi në sheshin e fshatit, ku shtylla qendrore po zëvendësohej me banorët e fshatit duke u bërë dëshmitarë okularë të tmerrit.

Deri më tani, një kamion i veçantë për shporta pritet të transportojë trupin nga kolona, ​​në të cilën punëtori fatkeq ishte djegur.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img