Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

E RËNDË/ Humb jetën minatori 49-vjeçar në Bulqizë, ishte bllokuar nëntokë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

188dbbe9edb12abd34c69697f321108e

Një minator në Bulqizë ka humbur jetën paraditen e sotme.

Sipas informacioneve, 49-vjeçari Fiqiri Karaj kishte mbetur i bllokuar nëntokë.

Ai ka humbur jetën në thellësi të galerisë.

Njoftimi i policisë:

Bulqizë/ informacion paraprak

Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi, dyshohet se gjatë punës  është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img