Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E RËNDË: Gjuetari vret FLAMINGON në Lagunën e Nartës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf70293e359a7648a212d763f6e09478

Gjuetarët e paligjshëm vijojnë të bëjnë kërdinë në lagunën e mbrojtur të Nartës, në Vlorë.

Rasti i rëndë më i fundit është vrasja e shpendit të rrallë, flamingos. Peshkatarë të zonës e kanë gjetur flamingon e vrarë dhe me plagë të armëve të zjarrit në qafë.

Administrata e Zonave të Mbrojtura nën administrimin e së cilës është zona e mbrojtur Vjosë – Nartë ka ngritur disa herë alarmin për gjuetinë e shpendëve por edhe peshkimin e paligjshëm në këtë zonë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img