Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

E rëndë /Gjendet i pajetë roja i fabrikës, policia jep detaje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rojtari i një fabrike është gjetur pa shenja jetë ditën e sotme në Rahovec.

Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i policisë Nysret Gjurkaj.

albsig

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca dhe policia e Rahovecit, ndërsa trupi i pajetë është dërguar për ekzaminim në spital.

“Datë 13.04.2021 rreth orës 08:00, nga pronari I fabrikës ,,Fatmir Commerc’’ që gjendet në fshatin Hoçë e Madhe, KK. Rahovec, është pranuar njoftim, se rojtari që kryen shërbim – sigurim në këtë fabrikë është gjetë I vdekur në një barakë. Vendit të ngjarrjës I është përgjigjur fillimishtë patrulla policore nga Stacioni policer – Rahovec, si dhe hetuesit Rajonal, po ashtu dhe emergjenca mjekësore, e cila ka konstatuar vdekjën e personit. Më urdhëresë të prokurorit kujdestar trupi I pajetë dergohet në IML-e për obduksion”, ka njoftuar Nysret Gjurkaj nga Policia e Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img