Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

E RËNDË/ Flakët PËRFSHIJNË spitalin Covid, humbin jetën 10 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë në një spital Covid në Mumbai, ku si pasojë kanë humbur jetën 10 pacientë.

Zjarri ka rënë rreth orës 12:30 të natës, në katin e parë të një qendre tregtare dhe më pas flakët janë përhapur në drejtim të spitalit “Sunrise Covid” ku po merrnin kujdes shëndetësor rreth 76 pacientë të infektuar.

Kryetari i Bashkisë së Mumbait, Kishori Pednekar tha se pacientët e mbetur janë evakuuar në një qendër tjetër për të vazhduar aty trajtimin.

Që prej fillimit të pandemisë dhe deri më tani në Mumbai regjistrohen gjithsej 380,115 të infektuar nga Covid-19.

Më shumë

spot_img
spot_img