Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

E rëndë, Covid-19 i merr jetën 17-vjeçares në Maqedoninë e Veriut

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 17-vjeçare nga Maqedonia e Veriut ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e infektimit me Covid-19.

E reja e cila kishte edhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese, është trajtuar fillimisht në Manastir dhe më pas është dërguar në Klinikën Infektive në Shkup.

“Pacientja është trajtuar në mënyrë multidisiplinare për shkak të komplikimeve të zhvilluara. Gjatë ditës së djeshme, parametrat vitale të pacientes janë përkeqësuar ndjeshëm, gjë që ka sjellë edhe insuficiencë kardiake.

Pavarësisht të gjitha masave të marra diagnostike, terapeutike dhe reanimative, pacienti ka ndërruar jetë sot në orët e para të mëngjesit”, thuhet në njoftimin e ministrisë e së Shëndetësisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img