Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

E rëndë, 83-vjeçari merr armën dhe vret gruan, djalin me aftësi të kufizuara dhe pronarët e shtëpisë, më pas qëllon veten

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një 83-vjeçar ka vrarë tre persona.

Mediat italiane bëjnë me dije se 83-vjeçari ka qëlluar për vdekje gruan djalin e tij dhe dy të moshuar, pronarët e shtëpisë.

Viktimat janë gruaja e tij 79-vjeçare, djali i tij me aftësi të kufizuara 51 vjeç, Rosaria Valovatto dhe pronarët e shtëpisë Osvaldo Dighera, 74 vjeç dhe gruaja e tij Liliana Heidempergher, 70 vjeç.

Ka qenë vajza e pronarëve të shtëpisë ajo që ka dëgjuar të shtënat dhe më pas ka telefonuar prindërit, me të cilët nuk arriti të kontaktonte. Më pas ajo telefonoi policinë.

83-vjeçari kur pa policinë që mbërriti në vendngjarje ka qëlluar edhe veten dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Autoritetet italiane po punojnë për zbardhjenn e plotë të rrethanave të ngjarjes.

spot_img

Më shumë

spot_img