Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

E RËNDË: 8 TURISTË të huaj bien në GREMINË, policia FSHEH ngjarjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Fushë-Krujë, e cila është fshehur edhe nga policia.

Mësohet se gjatë pasdites së djeshme tetë turistë polakë janë aksidentuar pranë fshatit Bizë të Ishmit rreth orës 18:00, ku fuoristrada me të cilën udhëtonin ka rënë rreth 30 metra në greminë.

Ndërkohë bëhet me dije se në vendngjarje kanë shkuar katër ambulanca të cilët i kanë dërguar turistët e plagosur polak në Spitalin e Durrësit.

Turistët kanë marrë fraktura të shumta si pasojë e aksidentit dhe nuk dihet ende qartësisht për gjendjen e tyre.

Ngjarja nuk është bërë publike nga ana e policisë, pasi kjo e fundit nuk ka lëshuar asnjë komunikatë zyrtare.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë mungesa e ndriçimit të rrugës dhe mosnjohja e terrenit nga ana e turistëve polak.

Më shumë

spot_img