Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

E RËNDË/ 21 minatorë mbeten të bllokuar në minierë, autoritetet nuk arrijnë të kontaktojnë me asnjë prej tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një minierë qymyri në rajonin Xinjiang të Kinës është përmbytur ditën e sotme, duke lënë të bllokuar 21 minatorë.

Sipas mediave kineze, ende nuk dihet se çfarë e ka e ka shkaktuar përmbytjen në minierën Fengyan, ndërsa raportohet se 8 punëtorë të tjerë arritën të shpëtonin.

Sistemi i emergjencës është dëmtuar dhe autoritetet thonë se nuk kanë asnjë kontakt me minatorët e bllokuar. Ekipet e shpëtimit janë duke punuar për të nxjerrë ujin me anë të një pompe dhe për të shpëtuar minatorët e bllokuar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img