Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

E quajti budalla, Albin Kurti i përgjigjet ministrit serb: Ke qenë zëdhënës i partisë së gruas së Millosheviçit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur ministrit të brendshëm të Serbisë, Aleksandar Vulin, i cili dje në një intervistë e quajti “budalla”.

Kurti është shprehur se Vulin ka qenë zëdhënësi i partisë së gruas së Milosheviçit. Ai madje tha se Vulin i përket atyre zyrtarëve që Millosheviçin e konsideronte si jo të mjaftueshëm radikal.

“Së pari fluturaket serbe duket që janë përgjigje edhe ndaj deklaratës së Escobar që tha se nuk bën të militarizohet situata dhe ata filluan që të përdorin avionë ushtarakë. Pra këtu thua se nuk e kanë veq me neve, ndërkaq së dyti, Vulin mjafton të thuhet për të se ka qenë zëdhënës i partisë së gruas së MIllosheviçit që aso kohe është quajtur Jul dhe i përkiste atyre zyrtarëve serbë që e konsideronte që Millosheviçi nuk është mjaftueshëm radikal. Pra besoj që kjo e shpjegon plotësisht se për kë bëhet fjalë dhe cka thoë kur thotë atë që ju e parafrazuat”, tha Kurti në konferencën e mbajtur për media.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img