Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

E quante veten “shenjtore” që mund të shëronte sëmundje, arrestohet gruaja mashtruese

Lajme të ngjashëm

Ajo e quajti veten “shenjtore”, pretendonte se mund të futej në ADN-në e njeriut dhe në këtë mënyrë mund të shëronte çdo sëmundje.

Prej disa muajsh ajo ndiqej nga rreth 300 njerëz dhe pasi u denoncua për mashtrim, u arrestua nga policia.

Ngjarja ka ndodhur në Torino të Italisë.

“Gruaja e shenjtë” e përcaktoi veten si e aftë të garantojë rezultate të mrekullueshme përmes një rruge të drejtuar, e aftë të ndërhyjë në ADN-në e njeriut, duke modifikuar “të dhënat dhe koordinatat” dhe kështu të kthejë sekuencat e sakta të trashëgimisë gjenetike përmes një “paneli kontrolli të njeriut ndërfaqja holografike. me të cilën ai do të bashkëveprojë drejtpërdrejt. Ky proces i “rikuperimit të të dhënave”, që zgjati tre cikle prej tre muajsh secili, lejoi “Marie” të ushtronte presion të fortë psikologjik mbi njerëzit që besuan në aftësitë e saj.

Mediat italiane shkruajnë se kur kura nuk funksiononte, ajo akuzonte vetë pacientët se nuk e kishin ndjekur me përpikmëri programin e saj.

Në një vilë, së bashku me gruan, u gjetën bashkëpunëtorë të tjerë shumë aktivë dhe u kontrolluan bisedat dhe fonde që i kishin mbledhur nga aktivitete bamirësie.

Gjithashtu u sekuestruan pajisje të shumta kompjuterike, telefona inteligjentë dhe tableta, përveç materialit të bollshëm prej letre, dorëshkrimeve dhe teksteve që lidhen me praktikat ezoterike.

Më shumë