Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E quante veten “shenjtore” që mund të shëronte sëmundje, arrestohet gruaja mashtruese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ajo e quajti veten “shenjtore”, pretendonte se mund të futej në ADN-në e njeriut dhe në këtë mënyrë mund të shëronte çdo sëmundje.

Prej disa muajsh ajo ndiqej nga rreth 300 njerëz dhe pasi u denoncua për mashtrim, u arrestua nga policia.

Ngjarja ka ndodhur në Torino të Italisë.

“Gruaja e shenjtë” e përcaktoi veten si e aftë të garantojë rezultate të mrekullueshme përmes një rruge të drejtuar, e aftë të ndërhyjë në ADN-në e njeriut, duke modifikuar “të dhënat dhe koordinatat” dhe kështu të kthejë sekuencat e sakta të trashëgimisë gjenetike përmes një “paneli kontrolli të njeriut ndërfaqja holografike. me të cilën ai do të bashkëveprojë drejtpërdrejt. Ky proces i “rikuperimit të të dhënave”, që zgjati tre cikle prej tre muajsh secili, lejoi “Marie” të ushtronte presion të fortë psikologjik mbi njerëzit që besuan në aftësitë e saj.

Mediat italiane shkruajnë se kur kura nuk funksiononte, ajo akuzonte vetë pacientët se nuk e kishin ndjekur me përpikmëri programin e saj.

Në një vilë, së bashku me gruan, u gjetën bashkëpunëtorë të tjerë shumë aktivë dhe u kontrolluan bisedat dhe fonde që i kishin mbledhur nga aktivitete bamirësie.

Gjithashtu u sekuestruan pajisje të shumta kompjuterike, telefona inteligjentë dhe tableta, përveç materialit të bollshëm prej letre, dorëshkrimeve dhe teksteve që lidhen me praktikat ezoterike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img