Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

E quajti ‘xhevahir’, kreu i UEFA-s viziton ‘Air Albania Stadium’ bashkë me presidentin e FSHF-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e83b89c55b91d63135cdb1478f6233dc

Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin mbërriti para disa minutash në stadiumin e ri shqiptar ”Air Albania” për të vëzhguar punimet e kryera.

Kreu i qeverisë së futbollit europian po shoqërohet nga presidenti i FSHF-së Armand Duka dhe zyrtarë të tjerë të UEFA-s dhe FSHF-së. Gjithashtu, Ceferin do të marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të ”Air Albania Stadium”, e cila do të ngre siparin me takimin e fundit eliminator të EURO 2020 Shqipëri-Francë.

Më herët, Ceferin u takua me kryeministrin Rama në Kryeministri. Ai foli me superlativa për stadiumin e ri duke e konsideruar një ”xhevahir”.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img