Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

E quajti vrasës, Putin sfidon me debat Joe Biden

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

77e4ad3e330ca3819e6621bed7bb4731

Presidenti rus Vladimir Putin sfidon në një debat publik presidentin amerikan Joe Biden, pasi ky i fundit e quajti “vrasës”.

“Sapo e mendova këtë gjë”, i tha Putin televizionit shtetëror rus. “Do t’i propozoj Joe Biden ta vazhdojmë debatin por me një kush, që të zhvillohet online, pa ndërprerje, pa vonesa, një diskutim direkt. Më duket se kjo gjë i intereson shumë si rusëve dhe amerikanëve”, u shpreh Putin.

Replikat e Putin vijnë pas deklaratës së Biden gjatë një interviste me “ABC News”, ku e quajti atë “vrasës”, ndërsa Kremlini reagoi menjëherë duke tërhequr ambasadorin në Uashington.

Putin i tha reporterit rus se s’ka shumë kohë për debatin dhe pret deri të premten, pasi “do të shkojë “të relaksohet në tajgat ruse për fundjavë”.

Më shumë

spot_img
spot_img