Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

E pyetën për Bill Clinton, çfarë tha Donald Trump në 2015 për “ishullin e pedofilëve” të Jeffrey Epstein dhe për Princin Andrew

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f139e64a9b25e6364bd1770a5d68e555

Rishfaqet në media një intervistë e presidentit amerikan Donald Trump, duke folur rreth ishullit famëkeq të Jeffrey Epstein.

Trump u pyet në atë kohë se çfarë mendonte për ish-presidentin Bill Clinton, dhe përgjigja e tij ishte tepër mistike.

“Është një njeri i mirë, por ka shumë probleme me të cilat pritet të përballet për mendimin tim, me ishullin e famshëm të Jeffrey Epstein,” tha Trump për Bill Clinton.

Më pas një reporter i Bloomberg e pyeti Trump se çfarë problemesh mendonte se mund të përballej Clinton.

“Nuk e di, por ai ishull ishte një gropë septike, s’ka dyshim për këtë, pyesni Princin Andrew dhe do t’ju tregojë ai. Ai ishull ishte një gropë septike,” u shpreh Trump.

Princi Andrew ishte mik i Jeffrey Epstein, dhe e kishte njohur atë përmes ish të dashurës së Epstein, Ghislaine Maxëell, e cila u arrestua muajin e kaluar dhe pret gjyqin me akuzat e trafikut të të miturve e lidhur me abuzimin seksual të të miturave nga Epstein.

Shumë nga abuzimet me të mitura ndodhën në ishullin privat të miliarderit Epstein, Little Saint James. Ai kishte dhe një avion privat të quajtur “Lolita Express” ku fluturonte vetë por edhe me miqtë e tij drejt ishullit, raporton newsbomb.al

Një nga vajzat dëshmitare që pretendon se u trafikua kur ishte 17-vjeçe, thotë se u dërgua në ishull dhe në tre raste kreu marrëdhënie seksuale me Princin Andrew. Ky i fundit i ka mohuar të gjitha akuzat.

VIDEO: 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img