Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

E pritën poshtë shtëpisë, sulmohet fizikisht gazetari i njohur, përfundon në spital

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7bccc7952c4905bd976169ef66684f01

Mbrëmë në mesnatë është sulmuar fizikisht gazetari Visar Duriqi, autor i emisionit hulumtues “Indoks”.

Mediat kosovare bëjnë me dije se sulmi fizik ndaj tij është bërë nga tre persona identiteti i të cilëve nuk është bërë me dije.

Mësohet se tre persona e kishin pritur gazetarin poshtë banesës së tij, dhe sapo ka dalë nga makina është sulmuar.

Gazetari ka marrë disa lëndime dhe është shtruar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img