Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

“E pres Bashën në Washington”, flet Escobar pas takimit me kreun e PD: Shprehëm angazhimin për luftën ndaj korrupsionit, presim të vijojmë bashkëpunimin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gabriel Escobar, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor ka folur në një prononcim të shkurtër për media në lidhje me takimin e tij me kreun e PD, Lulzim Basha.

Ai u shpreh se ishte i lumtur për vizitën në Tiranë, ai u shpreh se pret dhe takime dhe biseda të tjera me opozitën teksa tha se e pret Bashën për të zhvilluar një takim në Uashington.

“Jam shumë i lumtur që kam ardhur në Tiranë, është vizita e parë. Isha i lumtur që u takova me opozitën, shprehën angazhimin ndaj NATOS dhe integrimin dhe luftën kundër korrupsionit. Jemi të lumtur që jemi pjesë e kësaj me masat tona kundër korrupsionit. Do të kërkojmë më shumë përkushtim nga institucionet shqiptare. Pres më shumë bisedime këtë pasdite. Pres edhe vazhdimin e marrëdhënieve me PD. Pres që të takoj edhe Bashën në Uashninton” tha Escobar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img