Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E premtja nën pushtetin e diellit, moti i mirë mbizotëron në gjithë vendin (PARASHIKIMI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Orët me diell pritet të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit tonë per ditën e premte. Vranësirat të pakta kalimtare pritet të jenë përgjatë relieveve malore në orët e mesditës, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era parashikohet nga Veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 12-15m/sek. Valëzimi në dete do jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen pa ndryshime në vlerat e mëngjest dhe rritje në vlerat e mesditës.

Më konkretisht në:

– zonat malore 7°C deri në 26°C;

– zonat e ulëta 12°C deri në 29°C;

– zonat bregdetare 13°C deri në 27°C.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img