Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

E premtja me moti tipik afrikan në Shqipëri, temperaturat sot do shkojnë në 40°C

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe për ditën e sotme vendi do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Moti parashikohet i kthjellët dhe nga orët e mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura kryesisht në relievet kodrinore – malore të territorit. Vranësirat e dendura në relievet malore në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtra në formë shtrëngatash.

albsig

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era hera-herës intensive dhe shpejtësi deri në 7-10m/s. Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore 20 deri 36°C
  • në zona e ulëta 19 deri 40°C
  • në zona bregdetare 21 deri 37°C
Artikulli paraprakPse nuk duhet ta fusim shalqirin në frigorifer
Artikulli tjetërFjala
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img