Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

E premtja me mot të kthjellët, temperaturat shkojnë deri në 34°C

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mot i kthjellët ka përfshirë vendin dhe kështu do të jetë edhe ditën e premte. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë dhe mesatare në orët e mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 4, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të forta. Më konkretisht në:

– zonat malore 14°C deri në 30°C

– zonat e ulëta 20°C deri në 34°C

– zonat bregdetare 21°C deri në 33°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img