Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

E pickoi merimanga e zezë, 50-vjeçari nga Rrogozhina përfundon në spital në gjendje të rëndë, pritet kundërhelmi nga Mali i Zi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 50-vjeçar nga Rrogozhina ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë, pasi është pickuar nga merimanga e zezë.

Burime për ABC bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Hasbi.K, i cili ka përfunduar në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë për shkak të picikimit nga merimanga e zezë.

albsig

Aktualisht personi në fjalë ndodhet në gjendje kritike për jetën dhe ende nuk ka marrë kundërhelmin, ku nga ana e mjekëve po mbahet nën trajtim intensiv.

Ministria e Shëndetësisë ka kontaktuar me vendet në rajon dhe pritet që ditënb e nesërme nga Mali i Zi të vijë edhe kundërhelmi që mund t’i shpëtojë jetën 50-vjeçarit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img