Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

E pëson shqiptari në Itali, tentoi të vidhte një automjet por sistemi GPS e nxjerr zbuluar

Lajme të ngjashëm

Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Perugia në Itali. Sipas autoriteteve ai ka tentuar të vjedhë një makinë por duket se sistemi GPS e ka “tradhëtuar”.

Pas denoncimit të vjedhjes policia italiane ka rënë në gjurmë të makinës më anë të të GPS-it.

Në momentin që ka arritur policia 27-vjeçari ka qenë duke kërcënuar dy djemtë e pronarit të makinës me një thikë, dhe kështu është bërë arrestimi i tij.

Policia e ka dërguar të riun në zyrat e emigracionit për të parë në qoftë se ai është emigrant i lligjshëm apo jo.

Më shumë