Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E pëson keq durrsaku me “Audi” që kërcënoi dhe tentoi të dhunojë policin, procedohet dhe…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Procedohet penalisht një 25-vjeçar nga Durrësi që u shfaq në një video në internet teksa kërcënonte dhe ofendonte me fjalë të rënda një efektiv të policisë.

Policia sqaron se shtetasi me inicialet A.K u ndalua për xhamat e zinj, por gjatë testit të alkoolit rezultoi se ai po ngiste makinën në gjendje të dehur. Më pas personi nisi të kërcënojë një prej efektivëve duke i thënë “do të të fus në dhe” si dhe tentoi ta dhunojë.

Policia thotë se kjo nuk është hera e parë që 25-vjeçari kapet duke ngarë makinën në gjendje të dehur, ndaj i është hequr përfundimisht leja e drejtimit.

Njoftimi i policisë Durrës:

Sqarim/Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqet një drejtues mjeti, i cili ka kundërshtuar dhe kërcënuar punonjësit e Policisë, gjatë kontrollit që ata i kanë ushtruar për xhamat e riveshur, ju informojmë se:

Nga kontrollet e kryera nga shërbimet e Policisë ka rezultuar se shtetasi A. K. drejtonte nën efektin e alkoolit, në masën 0.35 mg/l, mjetin tip “Audi”, me xhama të riveshur. 

Gjatë kontrollit dhe veprimeve policore, ky shtetas i ka kundërshtuar dhe kërcënuar punonjësit e Policisë.

Në përfundim të veprimeve hetimore dhe procedurale, shtetasi A. K., 25 vjeç, banues në lagjen nr.14, Durrës, është proceduar penalisht për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”. Gjithashtu, këtij shtetasi i është pezulluar përfundimisht leja e drejtimit, pasi e ka në mënyrë të përsëritur këtë shkelje (drejtim mjeti nën efektin e alkoolit).  

DVP Durrës fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo paligjshmëri, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm dhe të paanshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img