Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

E pëson edhe natyra nga tërmeti, shikoni si  hapet toka dhe rëra del mbi sipërfaqe (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deri më tani mësohet se nga tërmetet e rëna në vendin tonë kanë mbetur 9 persona të vdekur dhe 600 të plagosur.

albsig

spring

Por duket se fatkeqësitë nuk përfunduar me kaq, pasi edhe dëmtimet natyrore kanë qenë të rënda.

Në qytetin e Durrësit, tërmeti ka çarë tokat me prodhime bujqësore dhe llumi me rërë ka dal në sipërfaqe.

Më poshtë janë pamjet e filmuara nga qytetari Edorjan Ismaili, ku toka paraqitet e dëmtuar: 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img