Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

E pëson dentisti, shkon për tu vaksinuar me krah fals prej silikoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një dentist italian ka tentuar të përfitojë vaksinën anti-Covid duke e marrë injektimin në një krah fals që ai kishte sajuar.

Ishte infermierja Filippa Bua në qytetin Biella ajo e cila dyshoi kur burri ngriti bluzën për t’u vaksinuar.

“Dora ishte e ftohte e qullët dhe e zbehtë. Aty dyshova. Pastaj ngrita bluzën dhe pashë qe ishte një krah prej silokoni”, u shpreh ajo duke shtuar se në fillim mendoi se pacienti mund të kishte dorë protezë dhe ishte ngaterruar

Më herët, dentisti ishte pezulluar nga puna pasi kishte refuzuar të merrte vaksinën, por tashmë ai rrezikon dhe ndjekje penale.

“Ne menduam qe s’ishte një gabim, por një tentativë për mashtrim. Ai donte të përfitonte passaportën e vaksinës që të mundëson të shkosh në ambiente publike si lokale dhe kinema”, tha infermierja.

Më shumë
spot_img
spot_img