Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

E pështyu pasagjeri i infektuar, ndërron jetë nga COVID-19 shoferja e trenit

spot_img

Lajme të ngjashëm

4ebef14c1502273d3e9aea67bdffb4f3

Një shofere treni në Londër ka humbur jetën nga koronavirusi, pasi e kihste pështyrë një pasagjer.

Ngjarja ndodhi 1 muaj më parë, kur pasagjeri e kishte pështyrë pasi i kishte thënë se ishte i infektuar, ndërsa gruaja ndërroi jetë ditën e sotme.

Belly Mujinga, e cila kishte probleme të thella të frymëmarrjes, u shtrua në Spitalin Barnet dhe u fut në respirator, por nuk arriti të mbijetonte.

Policia Britanike e Transportit thotë se incidenti nuk ishte raportuar në atë kohë, por tani ka filluar një hetim për të gjetur të dyshuarin.

Më shumë

spot_img