Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

“E persekutuan 15 vite në Laç”, Fatos Nano rrëfen historinë e motrës së madhe: E morën në qafë! U dashurua me një djalë nga një familje e persekutuar…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

12d3131a7ab2e85e796545af834673c4

Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar historinë e trishtë të mostrës së tij të madhe, e cila ishte një nga studentete më të mira, por u dërgua si mësuese fizike në Laç.

Sipas tij, kjo ndodhi për shkak se ajo u dashurura dhe u martua me një djalë që vinte nga një familje të persekutuarish, ndaj qëndroi në Laç për 15 vite.

“Motra ime ra në dashuri dhe u martua me një djalë që vinte nga një familje të persekutuarish. Sa mbaroi shkollën e çuan në Laç si mësuese fizike. Ishte më e mira, por vetëm se bëri atë martesë, qëndroi për 15 vite në Laç. Nuk njihej merita dhe ndershmëria. E bisedoja dhe me babain”, tregoi Nano.

Më shumë

spot_img
spot_img