Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

E përfshirë në zhvatje, ish-prokurorja e lartë e Maqedonisë shtrohet në klinikë

spot_img

Lajme të ngjashëm

7396e95134963c310dc0b583081ad436

Ish-Prokurorja Speciale e Maqedonisë së Veriut Katica Janeva po kalon një gjendje të keqe shëndetsore.

Ajo vuan nga tensioni i lartë dhe është dërguar për trajtim mjekësor në klinikën ‘’Zhan Mitrev’’ në Shkup. Raportimin për rëndimin e gjendjes shëndetësore e dha avokatja e saj Irena Frçkovska.

“Ka tension të lartë dhe ankth, gjendja e saj është shumë e rëndë. Do të shohim më pas doktorët çfarë do të thonë”, deklaroi Frçkovska.

Janeva u arrestua pas publikimit të përgjimeve nga gazeta italiane ‘’La Verita’’, ku u përfshi në favorizimin e një biznesmeni maqedonas për të fituar një gjyq në të cilin ai po përballej. Ndërkohë, ajo u shkarkua me votim unanim të parlamentit maqedonas nga posti i Prokurores Speciale.

Më shumë

spot_img