Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

E përdorte shtëpinë për të shitur drogë, vihet në pranga shqiptari në Itali (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 29 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafik dhe shitje droge.

Valter Hoxha drejtonte një biznes të tregtisë së kanabisit në shtëpinë e tij. Mediet italiane raportuan se karabinieret zbuluan skemën e të riut dhe më pas shkuan për të kryer kontrollin në banesën e tij.

29 vjeçari hezitoi të hapte derën, gjë që shtoi edhe më tej dyshimet e policisë.  Kur policia hyri në banesë, pikasën një qese të vogël me kokainë, për të cilën shqiptari tha se e kishte për përdorim vetjak.

Kontrolli i kryer nga policia u bë me qen antidrogë ku u ku u zbulua se në çatinë e shtëpisë i riu kishte hedhur një qese plastike që përmbante rreth 35 gram marihuanë, 21 doza kokainë dhe një shënim me emrat e klientëve dhe lëvizjet në lidhje me shitjen e dozave.

Tashmë 29 vjeçari Hoxha ndodhet në burgun e Caltagirone, ku edhe do të njihet me masën e dënimit .

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img