Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

E PAZAKONTË/ Verë në Janar, njerëzit u dyndën nëpër plazhe në Greqi (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4d6afccc1bf6ecac4506e1091bd29152

Shumë njerëz kanë nxituar në plazhet e Atikës që nga mëngjesi ose për një shëtitje për shkak të motit me diell dhe temperaturave të larta që janë regjistruar.

Familjet morën fëmijët e tyre dhe biçikletat dhe dolën për të shijuar motin e mirë. Shumica e njerëzve ndjekin masat e mbrojtjes së koronavirusit, mbajnë sa më shumë distancë të jetë e mundur dhe mbajnë maskë, shkruajnë mediat greke.

Nga ana e tyre, autoritetet e policisë, të cilët prisnin valën e daljes që është vërejtur që dje të shtunën, megjithë bllokimin që është në fuqi, po kryejnë kontrolle intensive në rrugët e kryeqytetit, duke u kërkuar drejtuesve të mjeteve dokumentin përkatës për lëvizjen e tyre.

Këto temperatura nuk janë aspak të zakonshme në Greqi për këtë periudhë. Ditën e sotme BBC publikoi një artikull ku shkruante se një stuhi e fuqishme pritet të vijë drejt Shqipërisë dhe Greqisë.

gre1i_7.jpg

greqi_1.jpg

greqi_2.jpg

greqi_3.jpg

greqi_4.jpg

greqi_6.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img