Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

E PAZAKONTË/ Shqiptari shkel gazin e makinës dhe thyen traun e doganës në Kakavijë, tentoi të kalonte në mënyrë të paligjshme në Greqi, kapet në Janinë

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në pikën kufitare të Kakavijës.

Një shqiptar ka thyer shufrat metalike të kontrollit të traut në doganë, pasi shtypi gazin e makinës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes në ditën e diele. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, arriti të kalonte kufirin pa u kontrolluar nga doganierët.

Pas kërkimeve nga policia, automjeti u gjet nga policia greke në rrugën nacionale Kakavijë-Janinë. Shoferi nuk kishte dokumente për qëndrimin e tij në vendin fqinj dhe u arrestua nga policia greke.

Mbi të rëndojnë akuzat për shkelje të masave anti-covid, dëmtim të pasurisë publike dhe hyrje të paligjshme në vend.

Më shumë