Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E pazakontë në Shkodër/ Kryebashkiakja Voltana Ademi gjobit me 1.5 milion lekë trajnerin gjerman të Vllaznisë, Thomas Brdarić (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eb12eb093ffe9dc1bc4807ab707cb62b

Bashkia e Shkodrës e drejtuar nga Voltana Ademi, gjobit me 1.5 milion lekë (të vjetra) trajnerin gjerman të ekipit të Vllaznisë, Thomas Brdarić.

Sipas dokumentit që ka siguruar newsbomb.al, ky sanksion financiar që aplikohet ndaj trajnerit vjen pas rezultateve të dobëta të ekipit në ndeshjet e fundit.

“Rezultatet e dobëta të skuadrës në ndeshjet e fundit si trajner dhe mungesa e disiplinës të ngarkojnë/ akuzojë me përgjegjësi duke rrezikuar objektivat e klubit, prandaj kërkohet që ju jo vetëm të rrisni nivelin e vendim-marrjes gjaë procesit dhe lojës, por edhe të motivoni lojtarët për rezultate pozitive”, thuhet ndër të tjera në dokument.

Kjo masë është marrë pas humbjes 2-1 kundër Bylisit, rezultat që shkaktoi tërmet në kampin kuqeblu. Padyshim që një vendim i tillë do të trazojë edhe më shumë ujërat në klubin e Vllaznisë.

Trajneri kroat i cili formatoi nga e para një ekip duke krijuar iluzionin e një mini-Barçe, tashmë do të duhet të paguajë edhe gjobën e vendosur nga drejtuesit, pikërisht në një ditë kur skuadra e tij u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës. Shkodranët mposhtën dje Korabin minimalisht 1-0 me gol të Arsid Krujës, dhe pas ndeshjes, Brdariç është njohur me masën e marrë nga drejtuesit shkodranë.

Dokumenti:

sdffsdfsd.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img