Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

E pazakontë në sheshin “Skënderbej”, gruaja proteston tërësisht nudo gjatë marshimit kundër përdhunimit të vajzave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ngjarjes së rëndë ku një 15-vjeçare u përdhunua nga i dashuri i saj dhe katër persona të tjerë, sot në “Sheshin Skëndërbej” qytetarë dhe aktivistë kanë marshuar në shenjë proteste ndaj abuzimeve seksuale ndaj të miturve.

Me pankarta në duar dhjetra vajza të reja u bëjnë thirrje institucioneve të marrin masa që këto raste mos ndodhin më në Shqipëri dhe që të jetojnë pa frikë.

Mirëpo vëmendjen në këtë protestë e ka tërhequr një grua, e cila në shenjë protestë është shfaqur tërësisht nudo.

Gruaja në shenjë revolte kundër përdhunimit të vajzave dhe grave është shfaur nudo, teksa në dorë mbante një pankartë.

Më shumë

spot_img
spot_img