Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

E PAZAKONTË/ FNSH i shpëton jetën qytetarit që ishte IZOLUAR nga 5 metra dëborë, objekti rrezikonte shembjen në Qafë Thore të Shkodrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

868bd7702b1557f9130f11a38111b61b

Deputeti i Partisë Socialiste, Ilir Beqja ka publikuar një video të një operacioni shpëtimi të FNSH-së në zonën e Shkodrës.  

Dëbora e ditëve të fundit ka mbuluar totalisht një ndërtesë, ku kishte mbetur i bllokuar brenda një shtetas.

Mësohet se te Buni i Bajraktarit në Qafë Thore ka një trashësi prej 4 metrash, ndërsa i bllokuar kishte mbetur Pjetër Lulashi.

Ende nuk dihet se prej sa ditësh Lulashi ndodhej në objekt i bllokuar nga dëbora.

Postimi i Ilir Beqja:

Falë ndërhyrjes së disa banorëve të zonës, të punonjësve të FNSH-së dhe AZM-së Shkodër, Pjetër Lulashi ka dalë nga izolimi. Te Buni i Bajraktarit në Qafë Thore ku trashësia e borës është mbi 4 metra.

Më shumë

spot_img
spot_img