Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E PAZAKONTË/ 39-vjeçarja ngel shtatzënë dy herë brenda tre javëve, lind një djalë dhe një vajzë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

539e987f2994364f74d904a96bb7fca6

Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur një nëne 39-vjeçare.

Ajo ka ngelur shtatzënë dy herë brenda tre javëve. Rebecca Roberts mbeti shtatzënë me vajzën, ndërkohë që ishte në pritje të djalit të saj.

Ky fenomen njihet si “superfetacion” dhe është shumë i rrallë, prandaj në të gjithë botën regjistrohen janë regjistruar vetëm disa dhjetëra raste.

Kur ka marrë vesh lajmin, Roberts u shtang.

“Nuk e dija që ishte e mundur të ngeleshe sërish shtatzënë”,- tha ajo.

Të dy foshnjat erdhën në jetë para kohe me lindje cesariane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img