Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

E para iu shkrumbua nga zjarri, nis puna për shtëpinë e re të familjes Metua në Fier

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Familja e Astrit Metos mbeti dje në qiell të hapura për shkak se shtëpia ku ai jetonte bashke me gruan dhe dy fëmijët e mitur u shkrumbua nga zjarri.

Newsbomb.al publikoi dje një video të kryefamiljarit, i cili qante në murin e shtëpisë së djegur. Ngjarja e rëndë dhe reagimi i fortë në rrjetet sociale, ka vënë në lëvizje autoritetet shtetërore që kanë nisur punën për ndërtimin e shtëpisë së re.

albsig

spring

Punonjësit e institucioneve përgjegjëse kanë shkuar sot në fshatin Mbrostar Ura në Fier dhe kanë nisur menjëherë punën për ndërtimin e shtëpisë së re. Ndërkohë, familja Metua është në kujdesin e shërbimit social deri në ndërtimin e shtëpisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img