Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

E PAPRITUR/ Yuri Kim dhe Meta mbledhin në Presidencë “kokat” e politikës, Ramën, Bashën, Peleshin dhe Çuçin (JA PËRSE DISKUTOHET)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

857ba473cc85b2b6d9af0804dd914490

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbledhur në një takim në Presidencë kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD Lulzim Basha, ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe atë të Brendshëm Bledi Çuçi.

Takimi po zhvillohet në këto momente, ndërsa fokusi i bisedimeve do të jetë fillimi i një prej stërvitjeve më të mëdha të ushtrisë amerikane në Evropë, “Defender Europe 21” në Shqipëri. 

Stërvitja “Defender Europe 21” do të drejtohet nga Ushtria e SHBA në Europë dhe do të përfshijë 30 mijë trupa nga 26 vende të ndryshme.

Rreth 6 mijë ushtarë pritet të kalojnë edhe në Shqipëri duke filluar nga java e ardhshme dhe në muajt maj e qershor.

Këta ushtarë do të stërviten në bazat kryesore ushtarake të vendit tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img