E PAPRITUR/ ‘Tronditet’ ISIS-i, pas al-Bagdatit vritet dhe një tjetër zyrtar i lartë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 18:50 27-10-2019 E PAPRITUR/ ‘Tronditet’ ISIS-i, pas al-Bagdatit vritet dhe një tjetër zyrtar i lartë (FOTO) Lideri i vdekur i ISIS-it Abu-Bekir al-Bagdatit

ISIS-i ka pësuar dy goditje të rënda teksa pas vdekjes së liderit të tij Abu Bekir-Al Bagdatit është vrarë po në Siri dhe zëdhënësi i kësaj organizate terroriste Abu al-Hassan al-Muhaxhir.

Ai u vra pas një aksioni të koordinuar të forcave ushtarake amerikane dhe pjesëtarëve kurdë të Frontit Demokratik të Sirisë në qytetin e Jarablusit, në afërsi të kufirit të Sirisë. 

Komandati i Përgjithshëm i Frontit Demokratik Sirian Mazlum Abdi konfirmoi se ''ky operacion ishte vazhdim i operacionit të eliminimit të Abu-Bekur al-Bagdaditit në Siri''.
abu al hassan.jpg
Zëdhënësi i vrarë i ISIS-it Abu al-Hassan al-Muhaxhir

LEXO MË SHUMË:ZYRTARE/ Donald TRUMP: KREU i ISIS-it vrau veten, vdiq si qen

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Studiues i rreptë fetar”, Washington Post detyrohet të ndryshojë titullin për al-Bagdadin pas kritikave
Fotografia që po 'pushton' mediat britanike, emigrantët çajnë mushamanë e kamionit për të marrë ajër »
Article Logic
Execution time: 0.01115894317627
array(1) { ["section"]=> string(92) "e-papritur-tronditet-isis-i-pas-al-bagdatit-vritet-dhe-nje-tjeter-zyrtar-i-larte-foto-183715" }