Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

E PAPRITUR / Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken takim me Edi Ramën në Bruksel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë një takim me kryeministrin Edi Rama.

Lajmin e bën me dije DASH, përmes një njoftimi ku thuhet se takimi do të mbahet sot në Bruksel, në orën 17:30.

Ky takim vjen në një moment të rëndësishëm për vendin tonë, kur në muajin e ardhshëm pritet vendimi për hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Por takimi përkon edhe me zhvillimet e rëndësishme politike mes Shqipërisë dhe SHBA, kur vetëm pak ditë më parë DASH vendosi të shpallë “non-grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.

sdfgergwe4g3g3wg
Njoftimi i Departamentit Amerikan të Shetit për takimin Blinken-Rama

Më shumë

spot_img
spot_img