Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

E PAPRITUR/ Rama SULMON Spiropalin në mes të Asamblesë: Nuk ka bërë detyrën si duhet, të flasë për çfarë është zgjedhur

Shkruar nga Newsbomb

Kryeministri Edi Rama është shfaqur i revoltuar teksa ka folur për analizën e plotë të bërë nga qeveria, për bashkitë që i janë përgjigjur pyetësorit për të vlerësuar nëse do të mund të rikandidohen përsëri ose jo.

Në nisje të Asamblesë, deputetja e PS-së njëherazi dhe koordinatore për bashkëqeverisjen nisi fjalën e saj me akuza ndaj opozitës, duke përmendur çadra dhe çizme. Dhe mesa duket ky veprim i deputetes ka sjellë dhe reagimin e ashpër të Ramës i cili në mes të Asamblesë tha se Spiropali nuk e ka bërë punën si duhet.

“Prisja nga Spiropali të thoshte gjëra për të cilat është zgjedhur, dhe të thoshte se cilët kryetarë të PS duhen shkarkuar, për faktin e keq, nuk duan t’ja dinë fare për bashkëqeverisjen, edhe pse kanë një instrument konkret që është vënë në dispozicion të të gjithëvë që mos rrinë rrugëve.”- u shpreh Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese